...В
ик
он
ує
ть
ся
...

Місія та цілі

Українська універсальна біржа  заснована 7 жовтня 1997 року з метою прийняття активної  участі в ринковій трансформації економіки України та є однією із перших професійних організацій в Україні, яка почала  займатися наданням повного спектру біржових послуг.

Основними напрямками біржової діяльності УУБ є:

- організація та проведення біржових та відкритих торгів (аукціонів) по:

- реєстрація внутрішніх та зовнішньоекономічних контрактів на експорт с/г продукції;

- проведення маркетингових досліджень з визначення попиту та пропозиції, цінової політики окремих видів та груп товарів /послуг/ на території України та за її межами;

- надання послуг по організації та проведенню тендерів, конкурсів, в т.ч. електронних;

- надання послуг ліцитатора для проведення біржових та відкритих торгів;

- проведення незалежної  оцінки майна та експертної грошової оцінки земельних ділянок.

УУБ займає передові місця щодо об'ємів реалізованої вугільної та сільськогосподарської продукції, необробленої деревини, нафти сирої, газового конденсату та скрапленого газу.

Цінові показники УУБ використовуються податковими органами з метою визначення трансфертних цін.

Відповідно до інформації Державного комітету статистики України «Про діяльність бірж України» в 2008-2009 роках УУБ займала перше місце за обсягами об'ємів торгів та була першою у рейтингу Акредитованих Мінагрополітики товарних бірж за вартістю укладених угод на сільськогосподарську продукцію, продукти її переробки та продовольство.

Разом з тим, з 2012 року УУБ є однією з 4 бірж, які уповноважені Мінекономрозвитку на проведення електронних біржових торгів з реалізації вугільної продукції згідно результату відповідного конкурсу.

В червні 2014 року УУБ визначено переможцем конкурсу та єдиним організатором  спотових торгів з продажу нафти сирої, газового конденсату та скрапленого газу видобутку державних компаній.

УУБ має у своєму розпорядженні та успішно використовує Електронну торгову систему, яка дозволяє проводити біржові торги. Електронна торгова система УУБ розроблена у відповідності до світового досвіду та чинного законодавства України.

На даний момент продовжується побудова регіональної мережі філій УУБ, наша установа вже представлена в основних економічно розвинених регіонах України: Київ, Дніпропетровськ, Запоріжжя,  Кременчук, Одеса, Полтава, Суми, Харків, Херсон, Львів, Луцьк та маємо велику кількість представництв. Філії у містах Сімферополь, Керч, Донецьк та Луганськ тимчасово не працюють.

Українська універсальна біржа завдяки розгалуженій сітці та мобільності має можливість надати послуги з незалежної оцінки майна, організувати та провести біржові й відкриті торги (аукціони) по продажу майна, кваліфіковано надати консультації з зазначених питань в будь-якому місті України.

В УУБ працюють 12 сертифікованих спеціалістів 3 незалежної та експертної грошової оцінки.

УУБ є членом організацій:  Асоціація “Союз бірж України”, Асоціація “Біржові та електронні майданчики”, Тогово-промислова палата України, Міжбіржовий електронний союз.

Найближчим часом УУБ планує стати активним учасником міжнародного товарного біржового ринку та суттєво збільшити обсяги укладених угод, особливо в аграрному й паливно-енергетичному секторах.